Chair
Member
Audit Committee Position

Stephen (Chun Kwok) Wong

Mr. Wong currently serves as the chief executive officer of Splendid Holding Limited, an interior design company incorporated in Hong Kong. Mr. Wong served as the group financial controller for Fitness World (Group) Limited and MJ Medical Beauty Limited from February 2017 to August 2018. He was a senior associate at Pricewaterhouse Coopers Limited (PwC) from January 2016 to January 2017. He worked at Moore Stephens Associates Limited (Hong Kong) as a senior associate from October 2010 to December 2015. He was a supervisor at KLC Kennic Lui & Co. from July 2009 to August 2010 and an auditor at KLC CPA Limited from October 2005 to June 2008. Mr. Wong studied accounting and received his Bachelor of Commerce degree in Accounting from Macquarie University in Sydney, Australia in 2005.

Chair

Tongjun Si

Since January 1998, Mr. Si served as the commissioner of 12th precinct, the chief of the technology bureau and the director of the Police Association of China of the Ministry of Public Security. After retiring in 2002, he has been serving as the vice chairman of China Security & protection Industry Association. Mr. Si graduated from Xi'an Military Telecommunication Engineering Institute (now Xidian University) in 1960.

Member

Ling Wang

Ms. Wang served as the Secretary of Party Committee at University of International Business and Economics from 2004 to 2016. She also worked at Consulate General of the People's Republic of China in San Francisco from 1999 to 2003. From 1987 to 1999, she served various positions at the Ministry of Education of the People's Republic of China. Ms. Wang received a Master's degree in law from Renmin University of China in 1983.

Member

Audit Committee Charter

Download
Compensation Committee Position

Ling Wang

Ms. Wang served as the Secretary of Party Committee at University of International Business and Economics from 2004 to 2016. She also worked at Consulate General of the People's Republic of China in San Francisco from 1999 to 2003. From 1987 to 1999, she served various positions at the Ministry of Education of the People's Republic of China. Ms. Wang received a Master's degree in law from Renmin University of China in 1983.

Chair

Stephen (Chun Kwok) Wong

Mr. Wong currently serves as the chief executive officer of Splendid Holding Limited, an interior design company incorporated in Hong Kong. Mr. Wong served as the group financial controller for Fitness World (Group) Limited and MJ Medical Beauty Limited from February 2017 to August 2018. He was a senior associate at Pricewaterhouse Coopers Limited (PwC) from January 2016 to January 2017. He worked at Moore Stephens Associates Limited (Hong Kong) as a senior associate from October 2010 to December 2015. He was a supervisor at KLC Kennic Lui & Co. from July 2009 to August 2010 and an auditor at KLC CPA Limited from October 2005 to June 2008. Mr. Wong studied accounting and received his Bachelor of Commerce degree in Accounting from Macquarie University in Sydney, Australia in 2005.

Member

Tongjun Si

Since January 1998, Mr. Si served as the commissioner of 12th precinct, the chief of the technology bureau and the director of the Police Association of China of the Ministry of Public Security. After retiring in 2002, he has been serving as the vice chairman of China Security & protection Industry Association. Mr. Si graduated from Xi'an Military Telecommunication Engineering Institute (now Xidian University) in 1960.

Member

Compensation Committee Charter

Download
Nominating and Corporate Governance Committee Position

Tongjun Si

Since January 1998, Mr. Si served as the commissioner of 12th precinct, the chief of the technology bureau and the director of the Police Association of China of the Ministry of Public Security. After retiring in 2002, he has been serving as the vice chairman of China Security & protection Industry Association. Mr. Si graduated from Xi'an Military Telecommunication Engineering Institute (now Xidian University) in 1960.

Chair

Ling Wang

Ms. Wang served as the Secretary of Party Committee at University of International Business and Economics from 2004 to 2016. She also worked at Consulate General of the People's Republic of China in San Francisco from 1999 to 2003. From 1987 to 1999, she served various positions at the Ministry of Education of the People's Republic of China. Ms. Wang received a Master's degree in law from Renmin University of China in 1983.

Member

Stephen (Chun Kwok) Wong

Mr. Wong currently serves as the chief executive officer of Splendid Holding Limited, an interior design company incorporated in Hong Kong. Mr. Wong served as the group financial controller for Fitness World (Group) Limited and MJ Medical Beauty Limited from February 2017 to August 2018. He was a senior associate at Pricewaterhouse Coopers Limited (PwC) from January 2016 to January 2017. He worked at Moore Stephens Associates Limited (Hong Kong) as a senior associate from October 2010 to December 2015. He was a supervisor at KLC Kennic Lui & Co. from July 2009 to August 2010 and an auditor at KLC CPA Limited from October 2005 to June 2008. Mr. Wong studied accounting and received his Bachelor of Commerce degree in Accounting from Macquarie University in Sydney, Australia in 2005.

Member

Nominating and Corporate Governance Committee Charter

Download

Stephen (Chun Kwok) Wong

Mr. Wong currently serves as the chief executive officer of Splendid Holding Limited, an interior design company incorporated in Hong Kong. Mr. Wong served as the group financial controller for Fitness World (Group) Limited and MJ Medical Beauty Limited from February 2017 to August 2018. He was a senior associate at Pricewaterhouse Coopers Limited (PwC) from January 2016 to January 2017. He worked at Moore Stephens Associates Limited (Hong Kong) as a senior associate from October 2010 to December 2015. He was a supervisor at KLC Kennic Lui & Co. from July 2009 to August 2010 and an auditor at KLC CPA Limited from October 2005 to June 2008. Mr. Wong studied accounting and received his Bachelor of Commerce degree in Accounting from Macquarie University in Sydney, Australia in 2005.

Tongjun Si

Since January 1998, Mr. Si served as the commissioner of 12th precinct, the chief of the technology bureau and the director of the Police Association of China of the Ministry of Public Security. After retiring in 2002, he has been serving as the vice chairman of China Security & protection Industry Association. Mr. Si graduated from Xi'an Military Telecommunication Engineering Institute (now Xidian University) in 1960.

Ling Wang

Ms. Wang served as the Secretary of Party Committee at University of International Business and Economics from 2004 to 2016. She also worked at Consulate General of the People's Republic of China in San Francisco from 1999 to 2003. From 1987 to 1999, she served various positions at the Ministry of Education of the People's Republic of China. Ms. Wang received a Master's degree in law from Renmin University of China in 1983.

Ling Wang

Ms. Wang served as the Secretary of Party Committee at University of International Business and Economics from 2004 to 2016. She also worked at Consulate General of the People's Republic of China in San Francisco from 1999 to 2003. From 1987 to 1999, she served various positions at the Ministry of Education of the People's Republic of China. Ms. Wang received a Master's degree in law from Renmin University of China in 1983.

Stephen (Chun Kwok) Wong

Mr. Wong currently serves as the chief executive officer of Splendid Holding Limited, an interior design company incorporated in Hong Kong. Mr. Wong served as the group financial controller for Fitness World (Group) Limited and MJ Medical Beauty Limited from February 2017 to August 2018. He was a senior associate at Pricewaterhouse Coopers Limited (PwC) from January 2016 to January 2017. He worked at Moore Stephens Associates Limited (Hong Kong) as a senior associate from October 2010 to December 2015. He was a supervisor at KLC Kennic Lui & Co. from July 2009 to August 2010 and an auditor at KLC CPA Limited from October 2005 to June 2008. Mr. Wong studied accounting and received his Bachelor of Commerce degree in Accounting from Macquarie University in Sydney, Australia in 2005.

Tongjun Si

Since January 1998, Mr. Si served as the commissioner of 12th precinct, the chief of the technology bureau and the director of the Police Association of China of the Ministry of Public Security. After retiring in 2002, he has been serving as the vice chairman of China Security & protection Industry Association. Mr. Si graduated from Xi'an Military Telecommunication Engineering Institute (now Xidian University) in 1960.

Tongjun Si

Since January 1998, Mr. Si served as the commissioner of 12th precinct, the chief of the technology bureau and the director of the Police Association of China of the Ministry of Public Security. After retiring in 2002, he has been serving as the vice chairman of China Security & protection Industry Association. Mr. Si graduated from Xi'an Military Telecommunication Engineering Institute (now Xidian University) in 1960.

Ling Wang

Ms. Wang served as the Secretary of Party Committee at University of International Business and Economics from 2004 to 2016. She also worked at Consulate General of the People's Republic of China in San Francisco from 1999 to 2003. From 1987 to 1999, she served various positions at the Ministry of Education of the People's Republic of China. Ms. Wang received a Master's degree in law from Renmin University of China in 1983.

Stephen (Chun Kwok) Wong

Mr. Wong currently serves as the chief executive officer of Splendid Holding Limited, an interior design company incorporated in Hong Kong. Mr. Wong served as the group financial controller for Fitness World (Group) Limited and MJ Medical Beauty Limited from February 2017 to August 2018. He was a senior associate at Pricewaterhouse Coopers Limited (PwC) from January 2016 to January 2017. He worked at Moore Stephens Associates Limited (Hong Kong) as a senior associate from October 2010 to December 2015. He was a supervisor at KLC Kennic Lui & Co. from July 2009 to August 2010 and an auditor at KLC CPA Limited from October 2005 to June 2008. Mr. Wong studied accounting and received his Bachelor of Commerce degree in Accounting from Macquarie University in Sydney, Australia in 2005.